AMP Football Senegal - Dakar

2022-05-23

Powstała drużyna AMP football w Senegalu. Stroje sportowe gotowe [patrz foto] i czas zaczynać przygodę z piłką nożną w wersji AMP! We współpracy z trenerem Alpha Ndiaye z Dakaru pracujemy nad pierwszym w historii Dakaru zespołem AMP Football.

Zaczęliśmy! 19 czerwca 2022 odbył się pierwszy trening drużyny Cinco Colores AMP Futbol. Pierwszych 6 zawodników rozpoczęło treningi na boisku w dzielnicy Dieppeul Derkle w Dakarze. Emocji co niemiara, a radość na twarzach zawodników bezcenna:). Pierwsze nowe znajomości, pierwsze wskazówki od trenera, pierwsze podanie, pierwszy gol, pierwsi fani. Pełni emocji już nie możemy się doczekać kolejnego treningu!  W 2023 roku trenuje już z nami prawie 50 zawodników z Dakaru i okolic.

W sierpniu 2023 roku zorganizowaliśmy pierwszy turniej 4 drużyn, a w listopadzie 2023 rozegraliśmy pierwsze dwa mecze międzynarodowe przeciwko drużynie Gambii.

Dziękujemy z całego serca Wiceprezesowi WAAF, Mateuszowi Widłakowi za pomoc i wsparcie naszej pierwszej drużyny AMP Futbol w Senegalu. od 1 kwietnia 2023 jesteśmy członkiem World Amputee Football Federation - WAFF oraz Confederation of African Amputee Football CAAF!

© 2021 Fundacja Cinco Colores | Wszystkie prawa zastrzeżone..
Strona utworzona za pomocą usługi Webnode
Załóż darmową stronę internetową! Ta strona została utworzona w kreatorze Webnode. Stwórz swoją własną darmową stronę już teraz! Rozpocznij